Somersby kalorie: Ile kalorii zawierają popularne napoje marki Somersby?

valelopardo / Pixabay

Somersby Kalorie: Ile kalorii zawierają popularne napoje marki Somersby?

Somersby to popularna marka napojów, znana ze swoich smakowych hard ciderów i bezalkoholowych soków owocowych. Wraz z popularnością marek takich jak Somersby, wzrasta również zainteresowanie informacjami dotyczącymi wartości odżywczych tych napojów. W tym artykule omówimy ilość kalorii zawartych w popularnych produktach marki Somersby.

  1. Somersby Apple Cider

Somersby Apple Cider to napój alkoholowy o smaku jabłka, który cieszy się dużą popularnością. Jedna Butelka Somersby Apple Cider zawiera 210 kalorii. Zawiera on również 26 gramów cukru, odpowiednio 60% i 33% dziennej wartości cukru dla kobiet i mężczyzn.

  1. Somersby Blackberry Cider

Somersby Blackberry Cider to kolejny popularny produkt tej marki. Jedna butelka zawiera 190 kalorii, co czyni go o 20 kalorii mniej kalorycznym niż Somersby Apple Cider. Jednakże, zawiera on podobną ilość cukru, tj. 26 gramów.

  1. Somersby Elderflower Lime Cider

Somersby Elderflower Lime Cider jest jednym z najnowszych produktów marki Somersby. Jedna butelka zawiera 180 kalorii, co czyni go najmniej kalorycznym z całego asortymentu. Ten napój zawiera jednak aż 29 gramów cukru, co stanowi odpowiednio 72% i 53% dziennej wartości cukru dla kobiet i mężczyzn.

  1. Somersby Sparkling Rosé

Somersby Sparkling Rosé to bezalkoholowy napój owocowy o smaku różanej musującej wody. Jedna butelka zawiera 26 kalorii, dzięki czemu jest to najmniej kaloryczny produkt marki Somersby. Somersby Sparkling Rosé zawiera również tylko 6 gramów cukru, co stanowi odpowiednio 15% i 9% dziennej wartości cukru dla kobiet i mężczyzn.

  1. Somersby Sparkling White

Somersby Sparkling White to bezalkoholowy napój owocowy o smaku białych owoców. Jedna butelka zawiera 35 kalorii i 8 gramów cukru. Ta wartość kaloryczna nie różni się znacznie od Somersby Sparkling Rosé, ale zawartość cukru jest wyższa.

Podsumowanie:

Warto zauważyć, że produkty Somersby zawierają znaczną ilość cukru, który może przyczyniać się do problemów zdrowotnych, takich jak otyłość i choroby związane z nadmiarem cukru we krwi. Jednakże, dla osób, które cenią sobie smak tych napojów, ale obawiają się kalorii, warto wybrać bezalkoholowe wersje, takie jak Somersby Sparkling Rosé lub Somersby Sparkling White, które zawierają znacznie mniej kalorii i cukru niż ich alkoholowe odpowiedniki.