Apteka zdrowie i uroda. Jesienno-zimowe infekcje. Co na mocne przeziębienie?

Mojpe / Pixabay

W okresie, kiedy pojawiają się duże różnice temperatur, najczęściej dochodzi do tak zwanego rozhartowania organizmu. Dlatego też wiele osób poszukuje w tym czasie środków, które będą w stanie zmniejszyć objawy przeziębienia. Co warto wiedzieć o tego typu preparatach?

Co na mocne przeziębienie?

W przypadku mocnego przeziębienia należy pamiętać, że takie infekcje można pomylić z grypą. Grypa, w przeciwieństwie do przeziębienia zaczyna się bowiem nagle, a objawy dość szybko stają się bardzo nasilone. Co na mocne przeziębienie? Zazwyczaj w przypadku takiej infekcji występuje szereg objawów: gorączka, katar i kaszel. Na gorączkę można zazwyczaj stosować środki z paracetamolem lub ibuprofenem. Katar najlepiej zwalczać przy pomocy domowych metod, takich jak inhalacje i olejki eteryczne. Mokry kaszel można zwalczać syropem z cebuli lub preparatami wykrztuśnymi dostępnymi w aptece. Suchy kaszel, który uniemożliwia sen, powstrzymuje się często środkami na bazie kodeiny.

Apteka zdrowie i uroda

Mocne przeziębienie zazwyczaj leczy się środkami z apteki. Należy pamiętać, że nie skracają one czasu leczenia, a jedynie minimalizują objawy, co daje choremu lepsze samopoczucie. Nadal jednak podczas choroby lepiej jest pozostać w domu, ponieważ takie infekcje są zaraźliwe, a dodatkowo grożą powikłaniami. Apteka zdrowie i uroda dysponuje również naturalnymi środkami na tego typu infekcje. Wystarczy choćby wspomnieć olejki eteryczne.