Jakie zachowanie dziecka powinno wzbudzić niepokój? Psychoterapia dzieci. Dobry psycholog dziecięcy w Gdańsku

vborodinova / Pixabay

Problemy psychologiczne często dotykają najmłodszych. Etap życia w którym znajdują się dzieci jest bardzo wymagający. Musza uczyć się wielu nowości, zwłaszcza funkcjonowania w grupie i nawiązywania relacji interpersonalnych. Dziecko zaczyna mieć obowiązki, więcej się od niego wymaga. Te zjawiska są przyczyną stresu, który czasami może prowadzić do zaburzeń zachowania.

 

Warto bacznie obserwować swoją pociechę, by szybko wychwycić niepokojące syndromy. Powodem do obaw może być nadmierna agresywność, zaborczość i częste wdawanie się malucha w bójki z rówieśnikami. Objawem alarmowym jest także apatia i bierna postawa dziecka, oraz brak zainteresowania nawet tymi czynnościami, które do tej pory lubiło. Często u podstaw tych zachowań leżą nerwice, oraz zaburzenia lękowe.
W takiej sytuacji dobrym wyborem jest psycholog dziecięcy. Pomoże on odkryć przyczyny anomalnych zachowań i znajdzie sposób jak sobie z nimi powinno radzić dziecko, ale także rodzice. Dobry psychoterapeuta jest osobą komunikatywną. Chętnie dzieli się z rodzicami informacjami, jak przebiega psychoterapia dzieci. Często aby trafić ze swoją pociechą do odpowiedniego specjalisty, konieczne jest poszukanie go w większych miejscowościach jak Gdańsk, Poznań, czy Wrocław.