Akupunktura na ból głowy i nadciśnienie – leczenie migren Białystok oraz Śląsk

RobinHiggins / Pixabay

Akupunktura to wywodząca się z Dalekiego Wschodu metoda leczenia polegająca na nakłuwaniu specjalnymi igłami poszczególnych partii ciała. Metoda ta ma na celu wyrównanie przepływu energii w organizmie. Osoby zajmujące się nią zakładają, że energia płynie w kanałach zwanych meridianami, a dolegliwości pochodzą stąd, że niektóre kanały są blokowane i energia życiowa nie może swobodnie krążyć. Nakłucia mają spowodować jej właściwy rozkład.

 

Ta starożytna metoda pomaga na dolegliwości takie jak: bóle kręgosłupa, zapalenie stawów, kłopoty z wątrobą, czy nadciśnienie. Wspomaga też leczenie migreny. Wiele osób ma obawy, że nakłuwanie jest bolesne. Igły używane w akupunkturze są bardzo cienkie, więc ból odczuwany jest bardzo niewielki. Zazwyczaj stosuje się serie 5-20 zabiegów, choć często już po pierwszym pacjenci czują się lepiej. Wprawdzie skuteczność akupunktury nadal stanowi przedmiot dyskusji, jednak coraz więcej lekarzy uważa, że taka terapia znakomicie wspomaga tradycyjne leczenie.
Dobrych specjalistów w tej dziedzinie nie jest wielu w Polsce, jednak w miejscach takich jak Śląsk, czy Białystok na pewno uda się znaleźć przynajmniej jednego akupunkturzystę. Ciekawostką jest to, że akupunkturą można leczyć również zwierzęta.