Psycholog wsparciem dla rodziców – poradnia psychologiczna w Krakowie. Dobry psycholog dziecięcy

Free-Photos / Pixabay

Dzieci są szczególnie narażone na problemy natury psychologicznej. Ich wrażliwość na otoczenie, oraz brak wykształconych prawidłowych mechanizmów obrony sprzyjają powstawaniu nerwic i zaburzeń emocjonalnych. Najważniejsze dla młodych ludzi jest poczucie akceptacji w grupie rówieśników. Aby ją uzyskać, gotowi są wiele poświęcić. Bardzo ważna w ich rozwoju jest mądra, wspierająca postawa rodziców.

 

Presja rówieśników może być problemem już w przedszkolu. Wpływa na poczucie wartości dziecka i może prowadzić do zaburzeń na tym tle – nadmiernej agresji, lub stanów depresyjnych. Samodzielnie trudno czasem pomóc w takiej sytuacji, dlatego pomocą może okazać się dobry psycholog dziecięcy.
Wybierając specjalistę, trzeba zadbać o to, by poradnia psychologiczna była miejscem przyjaznym najmłodszym i nie wywoływała w dziecku lęku i niechęci. Dobry psychoterapeuta będzie wiedział w jaki sposób zapewnić małemu pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i zachęcić do wspólnego rozwiązywania problemów malucha. Aby znaleźć odpowiednie miejsce warto śledzić strony o tematyce parentingowej i szukać opinii o specjalistach w swojej miejscowości wpisując w wyszukiwarkę np. “psycholog Kraków”.