Gdy Morfeusz nie tuli w objęciach – leczenie bezsenności i zaburzeń snu w Warszawie

imageneserik / Pixabay

Bezsenność dotyka coraz więcej osób w różnym wieku. Na problemy z długością i głębokością snu, oraz zasypianiem skarżą się coraz młodsze osoby. Z pewnością ma to związek z coraz większym tempem życia, stresem i znacznym pobudzeniem w ciągu dnia. Często problemy są na tyle duże, że nie wystarczą domowe metody takie jak herbatka z melisy, czy próba wyciszenia przed snem. Leczenie zaburzeń snu wymaga wtedy konsultacji ze specjalistą.
Jeśli często budzisz się w nocy i trudno ci potem ponownie zasnąć, lub budzisz się zbyt wcześnie rano zmęczony, albo w ogóle nie możesz zasnąć i spędzasz bezsennie całą noc, rozważ wizytę u lekarza. Często okazuje się, że skutecznym ratunkiem jest farmakologiczne leczenie bezsenności. Dobry psychiatra z pewnością rozpozna rodzaj problemów ze snem i dobierze odpowiednie dla tej przypadłości środki medyczne.

 

Właściwy wypoczynek w nocy jest niezbędny do prawidłowej aktywności w ciągu dnia, więc jeśli nękają cię bezsenne noce, wpisz w wyszukiwarkę “specjalista zaburzeń snu” i dodaj nazwę swojej miejscowości np. “Warszawa”. Sprawdź na dostępnych portalach opinie o interesujących cię lekarzach i umów się na wizytę.