Depresja – problem, którego nie wolno zignorować – leczenie nerwicy we Wrocławiu

geralt / Pixabay

Depresja uważana jest za najczęściej obecnie diagnozowaną chorobę psychiczną. Powoduje ogromne spustoszenie w życiu osób nią dotkniętych. Pozbawia chęci do pracy, życia i kontaktów towarzyskich a nieleczona może doprowadzić do samobójstwa. Kolejną częstą przypadłością, która dotyka współcześnie wielu osób jest nerwica. Występuje w różnych odmianach i znacznie pogarsza komfort życia. Objawia się nie tylko złym samopoczuciem, czy natrętnymi czynnościami, lecz również dolegliwościami somatycznymi.

 

Oba z wymienionych zaburzeń psychicznych wymagają pomocy specjalisty. Leczenie depresji musi być oparte o środki farmakologiczne, które może przepisać tylko lekarz. Leczenie nerwicy bywa długotrwałym procesem. Polega nie tylko na zapobieganiu objawom, ale na ogół wymaga także psychoterapii. W przypadku obydwu schorzeń najważniejsza jest postawa najbliższego otoczenia. Zrozumienie i wsparcie bliskich dają choremu większe szanse na pokonanie schorzenia.
Statystyki podają, że najwięcej osób zapadających na depresję żyje nie w dużych miastach jak: Warszawa, czy Wrocław. Najczęściej są mężczyźni w wieku do 30 lat zamieszkali w niewielkich miejscowościach. Warto zwracać uwagę na wszelkie alarmujące objawy w zachowaniu naszych najbliższych, aby w porę zareagować.