Wizyta u psychologa to nie wstyd – psychoterapia małżeńska. Atestowane kursy psychoterapii w Poznaniu

mattysimpson / Pixabay

W obecnej rzeczywistości, która dyktuje szybkie tempo życia, coraz częściej dotykają nas problemy ze zdrowiem nie tylko fizycznym, ale przede wszystkim psychicznym. Niewłaściwa higiena życia, brak właściwego wypoczynku oraz stres przyczyniają się do narastania w nas negatywnych emocji, które prowadzą do konfliktów z bliskimi. Często przenosimy agresję na najbliższe otoczenie. Nie potrafimy budować zdrowych relacji w małżeństwie i pojawia się kryzys.

 

Jeśli zauważymy, że nasz związek przechodzi poważne problemy i oddalamy się od niegdyś najbliższej nam osoby, koniecznie trzeba zacząć działać. Zbyt długie czekanie lub ignorowanie problemu może doprowadzić do rozpadu małżeństwa. Niestety nie zawsze potrafimy sobie poradzić samodzielnie. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być psychoterapia małżeńska.
Wybierając gabinet psychologa koniecznie zapoznajmy się z opiniami na jego temat. Kiepski fachowiec może spowodować nieodwracalne szkody w naszym życiu. Nie ważne czy to Poznań, czy Strzelce Opolskie. Wielkość miasta nie gra roli, gdyż w każdym można spotkać zarówno wspaniałych specjalistów, jak również psychologów o małych umiejętnościach i doświadczeniu. Na początku wizyty poprośmy, o potwierdzenie, że wybrany psycholog ukończył atestowane kursy psychoterapii.