Jak można wybielić zęby u stomatologa?

Movidagrafica / Pixabay

Białe zęby to jeden bardziej pożądanych elementów. Trudno się w zasadzie temu dziwić, ponieważ jest to nasza wizytówka. Niestety wdrażana na co dzień dieta i inne nawyki prowadzą do tego, że wygląd naszych zębów nie jest satysfakcjonujący. Szczególnie picie kawy, herbaty i palenie papierosów prowadzi do wysoce nieestetycznych przebarwień. Nie powinno zatem nikogo zaskakiwać, że z tym problemem często zgłaszamy się do stomatologa.

Metody wybielania zębów u dentysty – co warto wybrać?

Jak to zostało wspomniane stomatolog, bardzo często ma styczność z pacjentami chcącymi poddać się zabiegom związanym z wybielaniem zębów.

Piaskowanie zębów

Sposób ten zalicza się do najtańszych sposobów na bielsze zęby w gabinecie dentystycznym. Można dokonać tego zabiegu już za około 100 złotych. Jest to zabieg mający na celu eliminację kamienia nazębnego, który to często jest właśnie odpowiedzialny za żółtawy kolor uzębienia. W przypadku powierzchniowego przebarwienia ten sposób jest wystarczający do tego, aby uzyskać pożądany rezultat.

Naświetlanie lampą

Omawiając metody wybielania zębów u dentysty, nie można przeoczyć tego wariantu. Koszt takiego zabiegu to około kilkuset złotych. Zabieg polega na aplikacji na zębach specjalnego preparatu wybielającego, a następnie poddaniu go naświetlaniu. Sposób ten sprawia, że czynna substancja przenika do szkliwa i do tego szybciej wysycha. Zabieg powinno się powtarzać 2-4 razy, co jest uzależnione od oczekiwanej jasności uzębienia.

Metoda nakładkowa

Można spotkać się z nakładkami, które występują wraz z żelami wybielającymi, jakie są dostępne w sklepach. Jednak rozwiązanie to występujące w gabinecie dentystycznym wyróżnia się znacznie większą efektywnością. Wynika to choćby z tego, że tu nakładki dopasowane są do naszych zębów. Kuracja ta powinna odbywać się przez 30 dni.

Każdorazowo metody wybielania zębów u dentysty powinny być wsparte przez odpowiednią dietę i inne nawyki. Tak zwana „białej diety” musi być rygorystycznie przestrzegana przez 2-3 tygodnie po zabiegu wybielania. W ten sposób wzmocnimy jego efekty. Przez ten okres należy zredukować do minimum picie kawy, czerwonego wina czy herbaty.