Test ciążowy – kiedy najlepiej zrobić?

Bgmfotografia / Pixabay

Kiedy zrobić test ciążowy? To pytanie zadają sobie kobiety, starające się o ciążę. Sprawdź ile dni po stosunku wykonać test ciążowy, aby był wiarygodny

Ważne jest, aby nie wykonywać testu ciążowego zbyt wcześnie. Pomocny może być kalkulator kiedy zrobić test ciążowy. To znacznie ułatwi określenie czasu i pozwoli uniknąć ewentualnych rozczarowań.

Kalkulator kiedy zrobić test ciążowy – w czym może pomóc?

Test ciążowy to pierwszy krok, by dowiedzieć się czy zostaniesz mamą – nieważne czy o tym marzysz, czy przydarzyła Ci się wpadka. Wiele kobiet nie wie, kiedy jest najlepszy moment na zrobienie testu ciążowego. Najchętniej zrobiłyby to zaraz po stosunku. Jednak nic to nie da, bo test po prostu nic nie wykaże.

Testy ciążowe dostępne są w każdej aptece czy drogerii. Jest to najprostszy i najszybszy sposób, aby dowiedzieć się czy spodziewasz się dziecka. Wszystko dzięki gonadotropinie kosmówkowej (beta HCG), wytwarzanej przez zapłodnioną komórkę jajową po jej implantacji w macicy.

Zrobienie testu nie jest trudne – wystarczy nanieść kilka kropli moczu w odpowiednie miejsce i po kilku minutach możesz odczytać wynik. Jeśli test wykryje hormon, wówczas na teście pokażą się dwie kreski, jeśli hormon nie zostanie wykryty, wówczas test pokaże jedną kreskę i będzie negatywny.

Aby obliczyć, w którym dniu najlepiej zrobić test warto skorzystać z kalkulatora. Po wprowadzeniu odpowiednich danych, dowiesz się kiedy miałaś dni płodne i w jakim dniu najlepiej przekonać się o tym czy jesteś w ciąży czy nie.

Po pozytywnym wyniku testu ciążowego, warto udać się do lekarza, w celu sprawdzenia czy wszystko jest w porządku.